Beach Living At Island Pine Villas
När du bor i Beach Living At Island Pine Villas George Town kan du enkelt nå Clock Tower, som ligger ungefär 2 km bort.
Villan ligger cirka 10 minuter med bil från Devil's Grotto och Barker's National Park finns cirka 5 minuters promenad bort. Du kommer att bo inom 500 meter från Camana Bay och inom några kvarter från Point Blue Sailing. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget cirka 6 minuters promenad från Camana Bay Farmer's Market.
I Beach Living At Island Pine Villas finns vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp för självhushållning. Restaurangen Chicken Chicken Caribbean Wood Roasted ligger ganska nära boendet och erbjuder västindiska rätter. Owen Roberts internationella flygplats kan nås på 10 minuters bilresa från denna villa.
- Lokala sevärdheter
- Nautilus2517 km
- Sandon Feat Gallery2390 km
- Cayman in a Nutshell2628 km
- Snuba Grand Cayman2577 km
- Don Foster's Dive Cayman2695 km
- The Green Parrot2686 km
- Captain Bryan's Sail and Snorkel Tours2679 km
- Sea Trek Grand Cayman2564 km
- Divers Down2511 km
- Flygplatser
- Owen Roberts internationella flygplats6 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Te- och kaffefaciliteter
- Strykservice
- Tvättmaskin
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Vilka kända landmärken ligger i närheten av Beach Living At Island Pine Villas?
Landmärkena nära Beach Living At Island Pine Villas är Barker's National Park (cirka 5 minuters promenad från boendet) och Camana Bay, som ligger 500 meter bort. - ❓
Finns det ett kök på Beach Living At Island Pine Villas?
Ett komplett kök finns på Beach Living At Island Pine Villas. - ❓
Tillåter Beach Living At Island Pine Villas husdjur?
Beach Living At Island Pine Villas tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Beach Living At Island Pine Villas?
Ja, en bubbelpool erbjuds på Beach Living At Island Pine Villas. - ❓
Ligger semesterbostaden nära stranden?
Semesterbostaden erbjuder närhet till Seven Mile Beach som ligger mindre än 150 meter bort.